Zadzwoń: 505 069 419
Termin wydarzenia: 16 kwietnia 2025 (środa)
Termin wydarzenia: 16 kwietnia 2025 (środa)
Godzina: 9:00 – 10:00
Termin wydarzenia: 16 kwietnia 2025 (środa)
Godzina: 9:00 – 10:00
Zapisy trwają do
wyczerpania miejsc!
To spotkanie to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyczne wskazówki, które pomogą dyrektorom szkół skutecznie pełnić swoje obowiązki w trudnych sytuacjach.
Zdobędziesz rzetelną i aktualną wiedzę od prawnika specjalizującego się w prawie oświatowym.
Podczas spotkania zadasz pytania, by uzyskać konkretne odpowiedzi dopasowane do Twoich potrzeb.
Otrzymasz możliwość ponownego obejrzenia webinarium w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.
Szanowni Państwo,
współpraca z rodzicami wychowanków stanowi jeden z najbardziej wymagających, a zarazem kluczowych aspektów pracy w szkole. Co jednak zrobić, gdy rodzice żyją w rozłączeniu i walczą o opiekę nad swoimi dziećmi? Jak poradzić sobie, gdy jako pedagodzy mimowolnie stajemy się stroną konfliktu między rodzicami? Jak reagować, gdy dziecko znajduje się w centrum rodzinnego sporu? Podczas webinarium przeanalizujemy podstawowe regulacje prawne dotyczące realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki dziecka. Przyjrzymy się również przepisom Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, które definiują treść władzy rodzicielskiej.
mec. Jakub Pawlak
Przedstawię, jakie są obowiązki rodzica dziecka w związku z rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.
Omówię, jaka jest treść władzy rodzicielskiej w świetle ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy.
Przeanalizuję przykładowe rozstrzygnięcia sądów powszechnych – sądów rodzinnych – w zakresie władzy rodzicielskiej i jak należy je poprawnie interpretować.
Wskażę, czym różni się ograniczenie władzy rodzicielskiej od pozbawienia władzy rodzicielskiej.
Przedstawię, jakie są rozstrzygnięcia sądów powszechnych – sądów rodzinnych – w zakresie regulacji kontaktów z dzieckiem.
Jestem adwokatem z ponad 20-letnim stażem w zakresie prawa oświatowego, Karty Nauczyciela oraz prawa pracy. W latach 2009-2012 byłem prawnikiem w Zespole Prawnym Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Prowadzę kancelarię prawną, w ramach której współpracuję z kuratorami oświaty, dyrektorami placówek oświatowych oraz nauczycielami. Udzielam konsultacji w Specjalistycznym Programie Doskonalenia Nauczycieli (SPDN) prowadzonym przez EduAkcję.