Zadzwoń: 505 069 419
Autorka szkolenia:
Małgorzata Koc
Autorka szkolenia:
Małgorzata Koc
Ruch jest kluczem do prawidłowego rozwoju, a na przekór tej prawdy dziecko wykonuje coraz mniej codziennych czynności, które rozwijają jego sprawność motoryczną i manualną. W jaki sposób poprzez zabawę wzmocnić mięśnie obręczy barkowej, przedramienia, dłoni i palców? Jak rozwijać ruchomość nadgarstka, rozdzielność pracy palców? Jak rozwijać współpracę obu rąk i ćwiczyć umiejętność chwytania, dowiesz się w trakcie tego szkolenia.
Wychowanie i kształtowanie dzieci to piękne i bardzo wymagające doświadczenia. Prawidłowo rozwijające się dziecko jest ukoronowaniem naszych wysiłków. Świat wyglądałby cudownie, gdyby rozmawiające maluchy były normą. Niestety dużo dzieci zaczyna mówić coraz później. W grupach przedszkolnych pojawiają się takie, które nie mówią w ogóle bądź mówią znacznie słabiej od rówieśników…
Matematykę można kochać albo jej nienawidzić bądź się jej po prostu bać. Nasza relacja z nią kształtuje się podczas pierwszych lat życia. W życiu dziecka jest więcej matematycznych dylematów niż mogłoby nam się wydawać. Edukacja matematyczna daje przedszkolakom szansę na naukę orientacji w czasie i przestrzeni, wyciągania i analizowania wniosków, przeprowadzania porównań czy chociażby sprawiedliwego rozwiązywania konfliktów.
Dołącz do EduAkcji – platformy szkoleń przedszkolnych online tworzonej przez najbardziej poszukiwanych i cenionych profesorów, ekspertów i praktyków w Polsce.
Z nami zdobędziesz wiedzę z zakresu kodowania, integracji sensorycznej, neurobiologii wczesnego dzieciństwa, logopedii, motoryki małej i dużej, muzyki i wielu innych cennych dla Ciebie i przedszkolaka umiejętności.
Podejście Reggio Emilia ma dalekosiężne działanie – od wielu lat, inspirując i wpływając na praktykę rodzicielską i nauczycielską na całym świecie. Szkolenie jest oryginalną wskazówką dla nauczycieli, którzy dopiero zaczynają odkrywać swój potencjał i tworzą warsztat pracy oraz ożywczą odmianą dla doświadczonych praktyków. Odkryj swoje możliwości, przyglądając się prostym a skutecznym sposobom pracy zgodnie z podejściem Reggio Emilia.
Aktywność ruchowa to podstawa rozwoju fizycznego, umysłowego, emocjonalnego i społecznego dziecka. Ruch jest stymulatorem rozwoju. Każdy dzień w przedszkolu powinien być przepełniony różnymi formami ruchu. Prawidłowo przygotowane i przeprowadzone zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne oraz zestawy ćwiczeń to sposób na kształtowanie dobrej kondycji fizycznej dziecka.
Autorka szkolenia:
Małgorzata Koc
Muzyka w przedszkolu powinna być obecna każdego dnia. Wykorzystując formy wychowania muzycznego takie jak śpiew, ruch, słuchanie, grę na instrumentach oraz tworzenie, nauczyciel skutecznie kształtuje wrażliwość estetyczną dziecka, doskonali jego umiejętności wokalno-ruchowe i wprowadza w świat wiedzy. Jak zatem bawić się muzyką poważną z małymi dziećmi?
Muzyka jest źródłem intensywnych emocji. Jest także sztuką wysoce abstrakcyjną. Aby przygotować dziecko do jej świadomego odbioru, czyli słyszenia, rozumienia, odczuwania oraz tworzenia, konieczna jest planowa i systematycznie realizowana edukacja muzyczna. Odbywa się ona w przedszkolu m.in. przez codzienne śpiewanie piosenek, często prowadzone zabawy muzyczne i regularnie organizowane zajęcia umuzykalniające.
Matematyka powszechnie nazywana jest królową nauk, ale czy już w przedszkolu? Uczy myślenia, wyciągania wniosków, wprowadza ład i porządek. Matematyka w przedszkolu to nie tylko umiejętność liczenia czy rachowania – mało kto o tym pamięta. To właśnie w wieku przedszkolnym (3–7 lat) przypada szczególny okres w rozwoju dziecka, charakteryzujący się poznawaniem rzeczywistości poprzez doświadczanie, uczenie się „przy okazji”, a także zauważanie zachodzących zmian.
Cytując Glenna Domana – twórcę Metody globalnego czytania – „Czytanie jest jedną z najważniejszych funkcji w życiu, ponieważ cała nauka opiera się na umiejętności czytania”. W procesie rozwijania u dzieci kompetencji związanych z nauką czytania niezwykle ważna jest rola edukacji elementarnej. Właśnie na tym etapie budujemy przestrzeń do tego, aby dzieci poprzez zabawę i spontaniczne odkrycia odczytywały wyrazy nazywające to, co im bliskie i znane z codziennej aktywności.
Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Wsparcie to realizowane jest przez proces opieki, wychowania i nauczania – uczenia się. Jak zatem przygotować przestrzeń edukacyjną w przedszkolu? W co wyposażyć kąciki zainteresowań? Jak zaplanować zajęcia dydaktyczne zgodnie z metodyką pracy? Które z metod są najbardziej efektywne i dlaczego?
Proces mówienia jest niezwykle złożony. Zależy nie tylko od prawidłowej budowy anatomicznej aparatu artykulacyjnego oraz jego sprawności motorycznej, ale i od słuchu dziecka. Stymulacja językowa w postaci zabaw tematycznych połączonych z ćwiczeniami ortofonicznymi jest niezwykle istotna w jego językowym rozwoju. Dowiedz się, w jaki sposób poprzez zabawę podnosić sprawność motoryczną aparatu artykulacyjnego dziecka.
Eksperymenty na przedszkolnym pikniku, przedstawieniu, drzwiach otwartych, a może jako… prezent na Dzień Mamy i Taty? To bardzo efektowne, a co najważniejsze – możliwe! Jak zorganizować wydarzenie przedszkolne z eksperymentami w programie? Szkolenie dostarczy Ci sprawdzonych pomysłów na wkomponowanie eksperymentów do scenariuszy przedszkolnych wydarzeń.
Trudno sobie wyobrazić (no właśnie, wyobrazić!) twórczą zabawę bez udziału wyobraźni. To dzięki niej zwykły patyk raz staje się mieczem świetlnym w świecie Gwiezdnych Wojen, innym razem łyżką, którą trzeba zamieszać Veritaserum – potężny eliksir prawdy. Ale czy wyobraźnia jest tylko motorem napędzającym dziecięcą zabawę? Dzięki badaniom mającym ponad stuletnią tradycję wiemy, że zdolności wyobrażeniowe pomagają również w procesie uczenia się.
W ostatnich latach drama, jako jedna ze ścieżek pracy z dziećmi stała się rozpoznawalna i zyskała na popularności. Jednak, aby w pełni korzystać z tej niezwykłej metody pracy z grupą, konieczne jest kompleksowe zrozumienie, a przede wszystkim polubienie jej specyfiki. Drama ma bowiem niezwykłą moc, rozbudza ciekawość poznawczą dzieci, ich zaangażowanie w nowe działania, wyobraźnię i kreatywność. Pomaga zrozumieć emocje, rozwijać osobowość i umiejętności społeczne.
Dzieci posiadają niezwykłą, naturalną umiejętność i potrzebę odkrywania otaczającego ich świata. Skakanie przez kałuże, zbieranie kasztanów, tworzenie domowych hodowli ślimaków, wywoływanie echa z lasu i łapanie drobinek kurzu… Co możemy zrobić, aby pielęgnować te wspaniałe kompetencje odkrywcy? Jak uwalniać i wspierać naturalną ciekawość dziecka? Jak wspierać je w samodzielnym poznawaniu świata? Stwórzmy ku temu przestrzeń!
Jako nauczyciele i rodzice mamy wspólny cel – wspieranie dzieci w wielostronnym rozwoju. Nasze wysiłki i starania zmierzają w podobnym kierunku, ale czy zawsze jesteśmy dla siebie partnerami i służymy sobie wsparciem w realizacji wspólnych zadań? Myślimy o sobie jako o koalicjantach, czy raczej zmiennikach w pełnieniu wychowawczej warty? A może o kliencie i usługodawcy, których łączy przede wszystkim relacja biznesowa?
Dostęp do platformy na 12 miesięcy
tylko 648 zł
za dostęp dla jednej osoby
Dostęp do platformy na 12 miesięcy
tylko 648 zł
za dostęp dla jednej osoby